1 2

 прием врача от 150 грн.

  (044) 486-59-51,  (068) 162-00 0-7

Догляд за шкірою. Чому це так важливо?

Догляд за шкірою. Чому це так важливо?

У нашому повсякденному житті ми досить часто бачимо великий асортимент товарів по догляду за шкірою, починаючи від звичайного мас-маркету, закінчуючи - аптеками. Окрім великого спектру свого призначення, ці засоби мають певні алгоритми їх використання і часто не обмежуються лише однією баночкою. Чому так важливо правильно підібрати догляд для своєї шкіри та рутино ним користуватися? Та чому саме необхідна кооперація косметолога та дерматолога  (краще - в одному обличчі) при вирішенні цього питання?

По-перше трохи слів про будову шкіри, яка містить у своєму складі три шари: епідерміс (зовнішній шар), дерма (власне шкіра) та гіподерма (підшкірна жирова клітковина). Зовнішній шар у свою чергу також містить 4-5 шарів у наступному зростаючому порядку: базальний, шипуватий, зернистий, блискучий (присутній лише на долонях та підошвах) та роговий. Якщо відбувається механічне, фізичне, хімічне пошкодження шкіри, глибина якого сягає дерми, структура шкіри у майже абсолютній більшості випадків необоротно змінюється, що клінічно проявляє себе рубцями/шрамами. Також існують 4 типи шкіри: нормальна, суха, жирна та комбінована (поєднання перших трьох один з одним). Такі терміни як «чутлива», «проблемна», «вікова» шкіра  - це лише стан шкіри (часто тимчасовий), який можуть мати абсолютно всі вже перераховані 4 типи. Варто наголосити, що кожен тип шкіри має свої недоліки, а тому і потребує свого особливого щоденного догляду з обов’язковим врахуванням стану шкіри.

По-друге «розтавимо крапки над і» щодо таких понять як «косметика», «космецевтика» та «дерматологічні препарати». Усі косметичні засоби повинні діяти лише в роговому шарі епідермісу (найповерхневішому), в той час як «космецевтика» повинна працювати лише в межах шарів епідермісу, що залежить вже більшою мірою від кваліфікації спеціаліста, який її призначає. Адже в складі «космецевтики» наявні активні речовини, як і в дерматологічних препаратах, які можуть діяти і на епідерміс, і на дерму, і на гіподерму. Всі засоби догляду за шкірою повинні мати одну або декілька наступних властивостей (в залежності знову від типа та стану шкіри): підтримка поверхневого pH шкіри, забезпечення нормального рівня трансепідермальної втрати рідини, підтримка захисної, бар’єрної, регенеративної функцій шкіри, насичення шкіри поживними речовинами, вітамінами, антиоксидантами. 

По-третє існує цілий перелік дерматологічних хвороб, загострення (інколи і виникнення) яких викликає саме неправильно підібраний догляд за шкірою: акне, розацеа (еритематозно-телеангіектатичний тип якої відомий як «купероз шкіри»), себорейний дерматит, атопічний дерматит, алергічний контактний дерматит тощо. Детально про роль догляду для кожної з перерахованих нижче хвороб буде далі в інших статтях. 

Отже, профілактикою виникнення та загострення багатьох шкірних хвороб є щоденний правильно підібраний догляд з урахуванням типу та стану шкіри. У разі лікування вже існуючих шкірних хвороб варто правильно поєднувати засоби догляду за шкірою з дерматологічними препаратами. Що в усіх перерахованих випадках краще доручити лікарю!

Ксенія Ткачишина, лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог


Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.

Медицинский центр "Дерматовенерология"
МЫ РЕШИМ ВАШИ ПРОБЛЕМЫ!!!

Профессиональная диагностика, лечение и профилактика кожных болезней, заболеваний, передающихся половым путем и их осложнений. Урология. Гинекология.

Клиника основана в 1995 г.,одна из первых на Украине частных специализированных по направлению дерматовенерологии. В настоящее время пациенты медцентра могут получить квалифицированную помощь как дерматолога, так и врачей многих других специальностей. 

Основные направления лечения:

  • Дерматология. Высыпания на коже и слизистых. Аллергия. Зуд. Дерматиты. Дерматозы. Редкие дерматозы. Дерматоскопия. Папилломы. Кондиломы. Липомы. Герпес. Лишай. Грибковые болезни кожи. Микозы. Проблемы ногтей. Онихомикозы. Проблемы волос. Новообразования кожи. 
  • Венерология. Заболевания, передающиеся половым путем (зппп). Собственная лаборатория. Высококвалифицированные врачи с опытом работы 20-30 лет. Решение проблем любой категории сложности. Гарантия точного диагноза и эффективного лечения.   
  • Урология. Десткая урология. Диагностика  и лечение заболеваний мочеполовой системы у мужчин и женщин. Болезни почек и мочевого пузыря. Циститы. Простатиты. Аденома простаты. УЗИ. 
  • Гинекология. Диагностика и лечение воспалительных заболеваний органов малого таза у женщин. Диагностика, лечение и профилактика зппп у женщин. УЗИ вагинальным датчиком. Кольпоскопия. 
  • Лабораторная диагностика. Собственная лаборатория. Все необходимые анализы по специальности дерматовенерология, урология и гинекология.
  • Смежные специалисты. Гастроэнтеролог. Проктолог. Эндокринолог. Косметолог. Гастроэнтерология.
  • Всего более 200 различный исследований. 

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"

Звоните сейчас, чтобы записаться на консультацию:

(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51 (068) 162-000-7

Режим работы: пн-пт 08:00 до 19:30, сб - 09:00 до 16:00, вс - 10:00 до 14:00.

 

Сертификаты

 

Отзывы

Отзывы и оценки клиники


Олег пациент
Дуже вдячний Людмилі Іванівні за допомогу! На консультаціях була дуже уважною та ввічливою, професійно провела огляд. Приємно спілкуватися з таким досвідченим лікарем, як Усенко! Проблем більше не маю, за що велике спасибі!
Ольга пациент
Наблюдаемся у Людмилы Александровны давно. Довольны ее отношением, стремлением помочь, подобрать действенное лечение. Только благодаря ей сын чувствует себя нормально и может ходить в школу.