1 2

 прием врача от 150 грн.

  (044) 486-59-51,  (068) 162-00 0-7

Псевдофолікуліт, або як правильно голитися?

Псевдофолікуліт, або як правильно голитися?

Чи замислювались ви коли-небуть, чому наразі в моді серед жінок є усе коротке та відкрите, а ще у минулому столітті це вважалося незвичним та, м’яко кажучи, винятковим? Одна з відповідей - це гоління!  Адже всю «красу» було прийнято прикривати одягом. Проте те, що модно та соціально прийнято, може приносити і дискомфорт. 

Мова йде про псевдофолікуліт, з яким дуже часто зустрічаються при голінні обличчя та шиї (переважно чоловіки), трохи рідше - при голінні пахв та лобка (як жінки, так і чоловіки), особливо у складках шкіри. А також при висмикуванні волосся пінцетом, восковій депіляції. Псевдофолікуліт - це запалення волосяних фолікулів та прилеглої шкіри у відповідь на надто близьке до шкіри, ретельне гоління. Відбувається це через те, що: 

 • гострий край зрізаного волоса, який залишається під поверхнею шкіри, впивається у стінки фолікула (трансфолікулярна пенетрація); 
 • виткий зрізаний волос спочатку трохи відростає над поверхнею шкіри, а потім розгортається і повертається знов під поверхню шкіри (екстрафолікулярна пенетрація або всім відомий «врослий волос»);

Клінічно псевдофолікуліт проявляється  подразненням шкіри, болем, печінням, появою висипу (папул та пустул), післязапальною пігментацією. Ускладнитися він може, якщо не дотримуватись правил гігієни, приєднанням вторинної бактеріальної інфекції - фолікулітом. 

Найкраще лікування та одночасно і профілактика - це або не голитися, або зробити епіляцію (про лазерну, електро- та фотоепіляцію буде у наступній статті). Проте якщо це не можливо, то дотримання наступних рекомендацій під час гоління дозволить значно зменшити виразність клінічних проявів псевдофолікуліту (мова буде йти про «безпечне гоління»): 

 • перед голінням потрібно добре розпарити та зволожити шкіру, тому голитися потрібно після прийняття душу/вани; 
 • голитися потрібно по ходу росту волосся, а НЕ проти його росту; 
 • не потрібно ніяк розтягати шкіру; 
 • краще надати перевагу сітчастим електробритвам та тримерам (завжди залишаючи 1-2 мм довжини волосся над поверхнею шкіри), ніж роторним електробритвам та тим паче станкам;
 • не треба занадто часто голитися (хоча б через день, а не кожен день); 
 • використовуйте засоби для гоління, які в своєму складі містять кератолітики, такі як саліцилова кислота, гліколева кислота, бензоїлпероксид, ретиноїди (але тільки після консультації з дерматологом, який допоможе правильно підібрати засіб); 
 • не забувайте про те, що будь яку бритву треба обов`язково мити та дезінфікувати; 
 • «вросле волосся» потрібно дуже обережно витягнути стерильною голкою;  

Ксенія Ткачишина, 

Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог 


Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.

Медицинский центр "Дерматовенерология"
МЫ РЕШИМ ВАШИ ПРОБЛЕМЫ!!!

Профессиональная диагностика, лечение и профилактика кожных болезней, заболеваний, передающихся половым путем и их осложнений. Урология. Гинекология.

Клиника основана в 1995 г.,одна из первых на Украине частных специализированных по направлению дерматовенерологии. В настоящее время пациенты медцентра могут получить квалифицированную помощь как дерматолога, так и врачей многих других специальностей. 

Основные направления лечения:

 • Дерматология. Высыпания на коже и слизистых. Аллергия. Зуд. Дерматиты. Дерматозы. Редкие дерматозы. Дерматоскопия. Папилломы. Кондиломы. Липомы. Герпес. Лишай. Грибковые болезни кожи. Микозы. Проблемы ногтей. Онихомикозы. Проблемы волос. Новообразования кожи. 
 • Венерология. Заболевания, передающиеся половым путем (зппп). Собственная лаборатория. Высококвалифицированные врачи с опытом работы 20-30 лет. Решение проблем любой категории сложности. Гарантия точного диагноза и эффективного лечения.   
 • Урология. Десткая урология. Диагностика  и лечение заболеваний мочеполовой системы у мужчин и женщин. Болезни почек и мочевого пузыря. Циститы. Простатиты. Аденома простаты. УЗИ. 
 • Гинекология. Диагностика и лечение воспалительных заболеваний органов малого таза у женщин. Диагностика, лечение и профилактика зппп у женщин. УЗИ вагинальным датчиком. Кольпоскопия. 
 • Лабораторная диагностика. Собственная лаборатория. Все необходимые анализы по специальности дерматовенерология, урология и гинекология.
 • Смежные специалисты. Гастроэнтеролог. Проктолог. Эндокринолог. Косметолог. Гастроэнтерология.
 • Всего более 200 различный исследований. 

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"

Звоните сейчас, чтобы записаться на консультацию:

(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51 (068) 162-000-7

Режим работы: пн-пт 08:00 до 19:30, сб - 09:00 до 16:00, вс - 10:00 до 14:00.

 

Сертификаты

 

Отзывы

Отзывы и оценки клиники


Олег пациент
Дуже вдячний Людмилі Іванівні за допомогу! На консультаціях була дуже уважною та ввічливою, професійно провела огляд. Приємно спілкуватися з таким досвідченим лікарем, як Усенко! Проблем більше не маю, за що велике спасибі!
Ольга пациент
Наблюдаемся у Людмилы Александровны давно. Довольны ее отношением, стремлением помочь, подобрать действенное лечение. Только благодаря ей сын чувствует себя нормально и может ходить в школу.