1 2

Чому не можна їсти цитрусові влітку?

Чому не можна їсти цитрусові влітку?

Відповідь на це запитання – фітофотодерматит (від лат. phyto – рослина, photo – сонячне світло)  – запальна реакція шкіри у відповідь на контакт з фотосенсибілізуючими речовинами деяких рослин плюс ультрафіолевим випромінюванням-А (320-400 нм). Перш за все, це стосується не лише родини рутових (лайм, лимон, бергамот), а також ще і

парасолькових (морква, селера, петрушка, пастернак, борщівник сосновського), тутових (інжир), бобових (псоралея ліщинолистова), адже в їх складі наявен псорален та його похідні – лінійні фурокумарини, які згадані рослини активно продукують саме влітку. Додатково, саме в цю пору року люди активно проводять час на дворі, а також сонце має свою найбільшу активність.

 Варто зазначити, що під “контактом” мається на увазі як прямий контакт рослини зі шкірою, який людина може навіть і не помітити, так і споживання рослини з їжею. Звісно, все залежить від кількості: якщо з’їсти один мандарин в приміщенні влітку, то фітофотодерматиту не буде; проте якщо з’їсти ту кількість мандаринів, яку ми їмо перед Новим Роком, під відкритими променями сонця в липні, то нічого доброго з цього точно не вийде!

 Майте також на увазі, що похідні псоралену, зокрема бергаптен, входить до складу деяких парфумів (“цитрусові аромати”), використання яких влітку також може призвести до появи фітофотодерматиту, до того ж в тих місцях, куди безпосередньо було нанесену парфум (ділянка шиї, зап’ястків).

 В середньому через 24 години після контакту та одночасним опроміненням ультрафіолетовими променями сонця фітофотодерматит проявляє себе клінічно почервонінням шкіри (дуже часто химерної форми при прямому контакті зі шкірою), появою пухирей та свербіжем – госта фаза, після якої з’язвляється гіперпігментація, яка може персистувати на шкірі від декількох тижнів, до декількох місяців. Інколи гострої фази може і не бути, одразу зявляється гіперпігментація на шкірі.

 Дуже часто фітофотодерматит можна сплутати з сонячними опіками, алергією на сонце, опіками від отруйного плюща та дуба (зустрічаються на Заході) та ін. Тому варто завжди вчасно звертатися до лікаря-дерматолога з метою отримання правильного діагнозу та лікування. А також не забувати, що їсти треба завжди сезонні фрукти та овочі, також бути завжди обережними з дикими рослинами (борщівник сосновський, псоралея ліщинолистова)! Ксенія Ткачишина, 

Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог 

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.

Медицинский центр "Дерматовенерология"
МЫ РЕШИМ ВАШИ ПРОБЛЕМЫ!!!

Профессиональная диагностика, лечение и профилактика кожных болезней, заболеваний, передающихся половым путем и их осложнений. Урология. Гинекология.

Клиника основана в 1995 г.,одна из первых на Украине частных специализированных по направлению дерматовенерологии. В настоящее время пациенты медцентра могут получить квалифицированную помощь как дерматолога, так и врачей многих других специальностей. 

Основные направления лечения:

  • Дерматология. Высыпания на коже и слизистых. Аллергия. Зуд. Дерматиты. Дерматозы. Редкие дерматозы. Дерматоскопия. Папилломы. Кондиломы. Липомы. Герпес. Лишай. Грибковые болезни кожи. Микозы. Проблемы ногтей. Онихомикозы. Проблемы волос. Новообразования кожи. 
  • Венерология. Заболевания, передающиеся половым путем (зппп). Собственная лаборатория. Высококвалифицированные врачи с опытом работы 20-30 лет. Решение проблем любой категории сложности. Гарантия точного диагноза и эффективного лечения.   
  • Урология. Десткая урология. Диагностика  и лечение заболеваний мочеполовой системы у мужчин и женщин. Болезни почек и мочевого пузыря. Циститы. Простатиты. Аденома простаты. УЗИ. 
  • Гинекология. Диагностика и лечение воспалительных заболеваний органов малого таза у женщин. Диагностика, лечение и профилактика зппп у женщин. УЗИ вагинальным датчиком. Кольпоскопия. 
  • Лабораторная диагностика. Собственная лаборатория. Все необходимые анализы по специальности дерматовенерология, урология и гинекология.
  • Смежные специалисты. Гастроэнтеролог. Проктолог. Эндокринолог. Косметолог. Гастроэнтерология.
  • Всего более 200 различный исследований. 

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"

Звоните сейчас, чтобы записаться на консультацию:

 (068) 162-000-7

Режим работы: пн-пт 08:00 до 19:30, сб - 09:00 до 16:00, вс - 10:00 до 14:00.

 

Сертификаты

 

Отзывы

Отзывы и оценки клиники


Олег пациент
Дуже вдячний Людмилі Іванівні за допомогу! На консультаціях була дуже уважною та ввічливою, професійно провела огляд. Приємно спілкуватися з таким досвідченим лікарем, як Усенко! Проблем більше не маю, за що велике спасибі!
Ольга пациент
Наблюдаемся у Людмилы Александровны давно. Довольны ее отношением, стремлением помочь, подобрать действенное лечение. Только благодаря ей сын чувствует себя нормально и может ходить в школу.