Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
Іритантний (простий) контактний дерматит (ІКД) є найпоширенішою формою екзематозного запалення шкіри рук. Хоча інша його назва – екзема домогосподарок, трапляється він переважно у людей, які працюють у сфері прибирання, громадського харчування, охорони здоров'я, механічних робіт та перукарнях, де наявен контакт шкіри рук з хімічними речовинами та іншими подразниками. Особливо сприйнятливі ті, хто має атопічний дерматит в анамнезі.
ІКД – це неспецифічна неалергічна реакція шкіри на пряме пошкодження від сильних хімічних речовини, таких як кислоти або луги (гострий токсичний ІКД), або від багаторазового впливу подразників низького рівня, таких як вода, мило та шампуні, інші речовини, що містять поверхнево активні речовини (ПАРи) (хронічний кумулятивний ІКД).
Взагалі-то, наша шкіра має на поверхні зовнішнього шару епідермісу свій захисний природній бар’єр від будь-яких подразників – водно-ліпідну мантію. До складу якої входять натуральний зволожуючий фактор (продукти деградації філагрину), який абсорбує воду з повітря та утримує її в роговому шарі епідермісу, та поверхневі ліпіди (цераміди, холестерол, вільні жирні кислоти), які створюють водонепроникну захисну плівку для запобігання трансепідермальної втрати рідини, а також бар'єр проти потрапляння мікроорганізмів.
Оскільки компоненти натурального зволожучого фактора є водорозчинними, надмірний контакт з водою може призводити до їх видалення разом з нею. ПАРи у складі миючих засобів через багаторазовий контакт зі шкірою здатні емульгувати вже згадані ліпіди, після чого їх також можна легко змити водою з поверхні епідермісу. На виході шкіра втрачає свій захисний бар’єр та стає сприйнятливою до посиленого прямого токсичного впливу раніше добре переносимих подразників.
Клінічно це проявляється спочатку у вигляді почервоніння, сухості, лущення, болісних тріщин у місцях складок суглобів, потім з подальшим подразненням приєднується гостре екзематозне запалення – з’являються пухирці, мокнення, свербіж, з наступним утворенням кірочок. Через постійне розчухування можливе приєднання вторинної інфекції.
Найкраще лікування ІКД – це уникнення того, що його спричинило. Проте не завжди можливо уникнути професійних обов’язків, виконання яких через екзему рук може значно ускладнитися. Тому особлива увага приділяється контролю та профілактиці:
Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.