Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
Чистка обличчя – косметична процедура, яка спрямована на видалення з поверхні шкіри зроговілих клітин, надлишків шкірного сала та забруднень. Основними її різновидами є механічна, ультразвукова (УЗ) та комбінована.
При механічній чистці обличчя 1 етап очищення від зроговілих (вже непотрібних) клітин епідермісу, надлишків шкірного сала, забруднень від пилу великого міста відбувається мануально за допомогою спеціального інструмента «шумівки». Наступним 2 етапом є видалення відкритих та закритих комедонів та міліумів.
Під час ультразвукової чистки етап очищення виконується за допомогою апарата - УЗ-скрабера, очищувальна дія якого полягає у високочастотних коливаннях УЗ-хвиль, які проходячи через рідке середовище (гідратуючий гель), послаблюють зв’язок між рогоцитами (клітинами епідермісу). Відповідно, виконується краще очищення. Також завдяки мікрострумам УЗ-хвиль відбувається місцеве покращення кровообігу, активізація процесів регенерації. Додатковим плюсом УЗ-чистки є її атравматичність.
Комбінація УЗ-очищення з 2 етапом видалення комедонів та міліумів - це комбінована чистка обличчя.
Мануальна (механічна) чистка обличчя застосовується для лікування комедонів, розміром більше 1 мм. Існують обмежені дані, опубліковані у рецензованій медичній літературі, де вивчається ефективність видалення комедонів у лікуванні акне, незважаючи на тривале клінічне застосування цієї методики (часом у вигляді самолікування;). Однак, на думку робочої групи, видалення стійких до інших методів лікування комедонів може бути корисним, оскільки така процедура може поліпшити зовнішній вигляд пацієнта, що позитивно впливає на дотримання програми лікування. Але вона НЕ може вплинути на клінічний перебіг захворювання на акне!
Виходячи з доказів, представлених у іншій статті, час для проведення мануальної чистки обличчя має важливе значення для профілактики передменструальних висипань (т.з. циклічних акне). Авторами було запропоновано видаляти комедони під час овуляції - саме перед зменшенням отвору волосяного фолікула, куди впадає протока сальної залози, та зниженням епідермальної бар'єрної функції у другу фазу менструального цилу. Це запобігає закупорці пор і подальшим бактеріальній колонізації та запаленню. Якщо успішно проводиться, видалення комедонів під час овуляції може сприяти зменшенню запальних елементів під час передменструального загострення акне.
Як правило, рубців не повинно залишатися, якщо методика виконана була правильно. Для зменшення фолікулярного гіперкератозу можна застосовувати безпосередньо перед видаленням комедонів ферментативну ексфоліацію, або за тиждень до цього - хімічний пілінг. Після мануальної чистки слід застосувати місцеві протизапальні або протимікробні засоби у домашньому догляді.
Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.