Статьи о здоровье

Тонери – це клас засобів по догляду за обличчям

Тонери – це клас засобів по догляду за обличчям, які першопочатково були створені для звуження пор та додаткового очищення шкіри після вмивання. Якщо говорити більш науково, тонер – це швидко проникаюча рідина, яка зволожує шкіру та допомагає додатково видалити відмерлі клітини, надлишки шкірного сала та забруднення з її поверхні.


У складі тонерів зазвичай використовують спирт як розчинник вибору. В залежності від сили дії є тонери: (1) легкі (0–10% алкоголю, освіжувач); (2) середньої сили (10–20% алкоголю; тонік); і (3) сильні (20–60% алкоголю, в’яжучий засіб – астрінгент). Останні найчастіше використовувалися для догляду за жирною, проблемною шкірою, адже спеціально розроблені для розчинення шкірного сала, його видалення з вусть волосяних фоллікулів і, як наслідок, для очищення та звуження пор.


Однак найновіше покоління тонерів має більш ніж в’яжучі властивості, і багато з них у своєму складі наразі не містять спирту. Сьогодні на ринку є тонери, які вирішують майже кожну проблему шкіри і більше не обмежуються лікуванням акне та жирної шкіри. Вони зволожують шкіру, наповнюють її поживними речовинами, заспокоюють чутливу шкіру, готують пори до кращого поглинання інших засобів по догляду.


Також, дуже важлива функція тонерів – це підтримання належного рН шкіри (4,7-5,75) та, відповідно, її буферної ємності, яка з віком знижується. Зовнішні фактори, такі як вода та засоби для вмивання з масс-маркету, через використання агресивних лужних ПАРів, можуть також її знижувати, що призводить до підвищення нормального pH шкіри. Такі запальні захворювання шкіри, як атопічний дерматит, псоріаз та акне характеризуються також підвищеним рівнем pH.


Іn vitro було з’ясовано, що P.acnes добре росте при значеннях pH між 6 і 6,5, а ріст помітно знижується при значеннях рН менше 6. В одному дослідженні пацієнтів, схильних до акне, порівнювали кількість запальних елементів висипу на обличчі у осіб, які застосовували звичайне лужне мило порівняно з тими, що використовували кислий синдет. Кількість запальних уражень збільшилась у групі лужного мила та зменшилась у групі, що використовувала кислий синдет на статистично значущих рівнях після 4 тижнів застосування.
Та навіть якщо ваш очищувач - рН збалансований, на шкіру все ще може вплинути рівень рН у воді, тому важливо відновити цей баланс перед застосуванням додаткових продуктів догляду. Якщо ви вмиваєте обличчя гарячою водою та витираєте обличчя абразивними тканинами (які зменшують захисний бар'єр шкіри), тонери забезпечують додатковий бар'єр захисту антиоксидантами та мінімізують появу розширених пор.


На завершення теми тонерів додаємо інструкцію, як правильно обрати собі тонер для вирішення різних проблем зі шкірою.


  • Якщо у вас чутлива шкіра, гарно підійде тонер на водній основі, який містить у складі антиоксиданти, наприклад - ніацинамід. Також такі компоненти, як огірок, вітамін B5, трояндова вода, гіалуронова кислота, алое допомагають боротися із запаленням і почервоніння, зволожуючи та заспокоюючи шкіру. Найкраще уникати тонерів, які містять спирт та штучні ароматизатори. Крім того, щоб уникнути роздратування, нагрійте кілька крапель продукту між долонями, а потім нанесіть на обличчя, а не наносьте ватним диском.
  • Якщо у вас є схильність до появи висипань або жирності шкіри, знайдіть тонер на основі саліцилової кислоти, яка видалить відмерлі рогові луски з пор, забере зайве шкірне сало, не висушуючи шкіру, а також пришвидшить оновлення клітин та збільшить вироблення колагену. Якщо у вас шкіра не чутлива, то AHA- та / або BHA-кислоти - чудовий варіант.
  • Якщо Ви віддаєте перевагу тонерам без кислот, шукайте такі природні варіанти, як гамамеліс, який має антиоксидантні та в’яжучі властивості.
  • Якщо у вас розширені пори, шукайте тонер з такими АНА-кислотами, як гліколева кислота, щоб видалити мертві клітини, що накопичуються у порах, роблячи їх помітно розширеними.
  • Якщо у вас суха шкіра, то такі компоненти, як ферментовані дріжджі (сахароміцевий ферментний фільтрат) та амінокислоти глибоко зволожують та живлять шкіру. Уникайте тонерів, що містять спирт (оскільки вони пересушують шкіру й далі), і використовуйте тонери, які містять емолієнти, такі як гліцерин та мінеральні олії.
    Для комбінованої шкіри підійдуть тонери з молочної кислоти, які допоможуть очистити та видалити непотрібні рогові луски, а також зволожать ділянки обличчя з сухою шкірою. Відомо, що молочна кислота збільшує продукцію церамідів на 300% in vitro. В одному дослідженні застосування два рази на добу 4% препаратів молочної кислоти (рН 3,7–4,0) призвело до значного поліпшення бар’єрної функції шкіри, за рахунок зменшення трансепідермальної втрати рідини та зниження чутливості до лаурилсульфату натрію через 4 тижні.
  • Якщо у вас тьмяна шкіра, то тонери з натуральними ексфоліантами, як екстракти папайї та молочної кислоти, чудово підходять для освітлення шкіри. Крім того, не забудьте уникати будь-яких спиртів, перелічених як один із перших п'яти інгредієнтів.

Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.