Статьи о здоровье

Паховий дерматит

Паховий дерматит

Свербіж у ділянці паху? Обговорити цю проблему може бути важко навіть з лікарем... Але соромитися нічого! Висип на внутрішній поверхні стегна, насправді, – досить поширена скарга і далеко не завжди означає, що у Вас є інфекція, що передається статевим шляхом! Надлишок тепла, підвищена вологість та нестача потоку повітря дуже часто дозволяє мікроорганізмам процвітати, особливо якщо наявна зайва вага.

Окрім того шкіра у цій ділянці легко подразнюється тертям або тісним контактом з одягом. Не треба терпіти свербіж, або «роздирати» себе у надії, що воно саме пройде, краще поговоріть з лікарем про найкращий спосіб отримати полегшення та підберіть разом догляд за цією делікатною та важливою зоною. Так-так, шкіра у ділянці паху та статевих органів ні чим не гірша за шкіру обличчя;) А поки поговоримо про найчастіші причини пахового дерматиту!

Пахова епідермофітія або мікоз складок (“jock itch”)–дерматофітна (грибкова) інфекція шкіри, якапереважно проявляє себе влітку через підвищену пітливість або носіння мокрого одягу. Чоловіки вражаються набагато частіше, ніж жінки, особливо стосується спортсменів (звідки й америнська назва недуга). При відсутності адекватного лікування є великавірогідність рецидивів, особливо у осіб з оніхомікозом та мікозом ступнів (“athlete’s foot”), звідки, власне, гриб і поширюється на ділянку паху.Клінічні ознаки мікозу складок - це червоний, лускатий і неймовірно сверблячий висип, який може розвинутися на геніталіях, внутрішніх поверхнях стегон, сідницях, міжсідничних складках.

Іритантний та алергічний контактний дерматити – також поширена причина свербіжу та почервонінняу ділянці геніталіїв та паху, що розвиваєтьсяпереважноу жінок через частевикористання таких продуктів, які ароматизовані гігієнічні прокладки та трусики, жіночі гігієнічні спреї, парфумовані мила, вологі серветки.У першому випадку грає роль багаторазове використання мила та дешевих засобів з масс-маркету, які містять агресивні для шкіри поверхнево активні речовини; у другому випадку – контактна алергія,яку найчастіше і викликають ароматизатори та віддушки.  Склерозуючий лишай (інші назви –«облітеруючий ксеротичний баланіт», «крауроз вульви») – захворювання шкіри, що характеризується появою білихщільних плямна зовнішніх статевих органах та у періанальній ділянці,які супроводжуються свербіжомрізної інтенсивності. Причини виникнення повністю неясні, але значна роль у його виникненні відводиться низькому рівню естрогенів, тому недуг зазвичай зустрічається у дівчат до початку менструації та у жінок в постменопаузі, проте рідко може розвиватися й у молодих хлопців та чоловіків

Інтертриго або попрілість – запальне захворюванняшкіри найчастіше внутрішніх поверхонь стегон, яке розвивається через постійнеїх тертя, подразнення щільно прилягаючим одягом, контакт з випорожненнямиз наступним приєднаннямбактеріальної/дріжджової інфекції. Дерматит характеризується почервонінням, свербіжем, печінням шкіри,утворенням ерозій. Захворювання рецидивує аж допоки не буде усунуте тертя та підвищена вологість (читати «допоки буде зайва вага»).  До речі про дріжджі, дуже поширена причина вагінального свербіжу – кандидоз (молочниця), який також проявляє себевідомими сирними білями та печінням.За підрахунками одного дослідження, 75% всіх жінок дітородного віку хворіли на вульво-вагінальний кандидоз хоча б один раз у житті. У збалансованому стані піхва жінки репродуктивного віку має кисле середовище та природні механізми самозахисту від потрапляння та розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Для підтриманняоптимального стану здоров’я та профілактики захворювань на ранніх стадіях рівень рН піхви слід тестувати один раз на місяць.Окрім того потрібно завжди використовувати засоби, які спеціально призначені для інтимної ділянки та не порушують згаданий природній рН піхви!

Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.