Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
Чому утворюються рубці та що з ними робити?
Загоєння ран – процес прижиттєвої заміни зруйнованої тканини новою, який поділяється на передбачувані фази: згортання крові (гемостаз), запалення, ріст тканин (проліферація) та ремоделювання тканин (дозрівання).
Рубець – це результат процесу загоєння ран. За винятком дуже незначних уражень (до 2 мм), кожна рана (наприклад, після травматизації, хвороби або операції) призводить до певної міри рубцювання.
Атрофічний рубець набуває форми запаленого поглиблення на шкірі, яке має виразний вигляд. Виникає, коли шкіра не в змозі забезпечити достатню проліферацію тканин, або втрачаються структури, що підтримують шкіру, такі як підшкірна жирова клітковина, м'язи. Цей тип рубців часто асоціюється з акне, вітряною віспою, іншими захворюваннями (особливо стафілококовою інфекцією), хірургічними втручаннями, певними укусами комахта травмуванням.
Гіпертрофічні та келоїдні рубці також представляють собою відхилення від фізіологічних процесів загоєння ран. Виникають, коли організм надмірно виробляє колаген, через що рубець піднімається над поверхньою навколишньої шкіри. У випадку келоїдних рубців характерне і розростання за межами початкової ділянки ураження.
В усіх випадах передує порушеному росту нових тканин запалення, причинні фактори якого можуть бути різні (інфекційні, імунологічні, механічні через повторне травмування). У всіх випадках виникнення запалення пов’язане з виділенням в нашому організмі запальних промоторів, названих цитокінами та хемокінами. Крім того, запалення зазвичай супроводжується більш високим вивільненням вільних радикалів (переважно молекули атомарного кисню), що дозволяє підтримувати та розвивати його. Загалом, запальний процес демонструє явище захисного каскаду, який пошкоджує і тканини організму також.
Супероксиддисмутаза (СОД) – фермент, який допомагає розщеплювати потенційно шкідливі молекули кисню в клітинах. Його дія може запобігти пошкодженню тканин під час запалення. Також за рахунок зменшення синтезу та секреції цитокінів та білків позаклітинного матриксу СОД дозволяє:
Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.