Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
По-перше трохи слів про будову шкіри, яка містить у своєму складі три шари: епідерміс (зовнішній шар), дерма (власне шкіра) та гіподерма (підшкірна жирова клітковина). Зовнішній шар у свою чергу також містить 4-5 шарів у наступному зростаючому порядку: базальний, шипуватий, зернистий, блискучий (присутній лише на долонях та підошвах) та роговий. Якщо відбувається механічне, фізичне, хімічне пошкодження шкіри, глибина якого сягає дерми, структура шкіри у майже абсолютній більшості випадків необоротно змінюється, що клінічно проявляє себе рубцями/шрамами. Також існують 4 типи шкіри: нормальна, суха, жирна та комбінована (поєднання перших трьох один з одним). Такі терміни як «чутлива», «проблемна», «вікова» шкіра - це лише стан шкіри (часто тимчасовий), який можуть мати абсолютно всі вже перераховані 4 типи. Варто наголосити, що кожен тип шкіри має свої недоліки, а тому і потребує свого особливого щоденного догляду з обов’язковим врахуванням стану шкіри.
По-друге «розтавимо крапки над і» щодо таких понять як «косметика», «космецевтика» та «дерматологічні препарати». Усі косметичні засоби повинні діяти лише в роговому шарі епідермісу (найповерхневішому), в той час як «космецевтика» повинна працювати лише в межах шарів епідермісу, що залежить вже більшою мірою від кваліфікації спеціаліста, який її призначає. Адже в складі «космецевтики» наявні активні речовини, як і в дерматологічних препаратах, які можуть діяти і на епідерміс, і на дерму, і на гіподерму. Всі засоби догляду за шкірою повинні мати одну або декілька наступних властивостей (в залежності знову від типа та стану шкіри): підтримка поверхневого pH шкіри, забезпечення нормального рівня трансепідермальної втрати рідини, підтримка захисної, бар’єрної, регенеративної функцій шкіри, насичення шкіри поживними речовинами, вітамінами, антиоксидантами.
По-третє існує цілий перелік дерматологічних хвороб, загострення (інколи і виникнення) яких викликає саме неправильно підібраний догляд за шкірою: акне, розацеа (еритематозно-телеангіектатичний тип якої відомий як «купероз шкіри»), себорейний дерматит, атопічний дерматит, алергічний контактний дерматит тощо. Детально про роль догляду для кожної з перерахованих нижче хвороб буде далі в інших статтях.
Отже, профілактикою виникнення та загострення багатьох шкірних хвороб є щоденний правильно підібраний догляд з урахуванням типу та стану шкіри. У разі лікування вже існуючих шкірних хвороб варто правильно поєднувати засоби догляду за шкірою з дерматологічними препаратами. Що в усіх перерахованих випадках краще доручити лікарю!
Ксенія Ткачишина, лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.