Статьи о здоровье

Синдром нестійкої еритеми, або як не червоніти на людях?

Що може бути спільного між ситуаціями, такими як публічний виступ, відверта розмова з небайдужою людиною, важливі переговори або отримання прочухана від шефа? Невід’ємним супутником усіх цих ситуацій є нестійка еритема (почервоніння) щік, вух, шиї та ділянки декольте, яка обумовлена розширенням поверхневих судин шкіри та регулюється автономною нервовою системою. Відповідно відбувається це несвідомо, проте наявні фактори, які можуть як ініціювати, так і підсилювати почервоніння.


У більшості своїх випадків цими факторами є терморегуляція, вираження емоцій, вживання гострої, кислої, гарячої їжі та напоїв, харчових домішок (нітрити, сульфіти), отруєння скомбротоксином (при неправильному розморожуванні тунця, скумбрії, сардін тощо), алкоголю, деяких ліків, розацеа (рожеві вугрі), клімактеричний синдром. Також нестійка еритема може бути обумовлена системними внутрішніми хворобами, такими як карциноїдний синдром, гіпертиреоїдизм, демпінг синдром, системний мастоцитоз, неврологічні та психіатричні захворювання тощо.


Основою лікування синдрому нестійкої еритеми є уникнення провокуючих чинників. Проте якщо це неможливо, у якості профілактики за 1-2 години перед скрутною ситуацією можна застосувати неселективний бета-блокатор у низьких дозах (перед використанням обов’язково порадьтесь з лікарем).


У випадку емоціонального зашаріння ефективними є немедикаментозні методи лікування такі, як біологічний зворотній зв'язок (biofeedback), пародоксальна інтенція та гіпноз.


Щодо еритеми обличчя при розацеа, то спеціально підібраний догляд за шкірою, захист від сонця, а також уникнення провокучих факторів, є необхідними у лікування поряд з медикаментозним засобами (азелаїнова кислота, метронідазол, бримонідин, івермектин, доксициклін).


У випадку нестійкої еритеми при лихоманці або гіпертермії, викликаної фізичними вправами, нагріваючим оточуючим середовищем та гарячими напоями ефективним будуть всім відомі прохолодні напої, компреси на обличчя та шию (головне не перестаратися).

Також варто сказати про «приливи жару» при клімактеричному синдромі, які є результатом вікового зниження репродуктивної функції. Такі епізоди можуть значно знижувати якість життя, адже виникають вони переважно вночі, поруючи сон, часом до 20 разів за добу. У лікуванні поряд з гормонозамісною терапією використовують селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, а також комбінований препарат базедоксіфен/кон’юговані естрогени. Ксенія Ткачишина, Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.