Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
Ряд досліджень стверджує, що звичка пити воду має гарний ефект для нашого організму, зокрема забезпечує продуктивну роботу нашого мозку, пришвидшує метаболізм та допомагає схуднути.
Наразі серед великого простору інтернету можна знайти безліч рекомендацій з цього приводу. Проте що з цього усього – правда, і чи є у рекомендації «8 склянок води щодня» та формули «30 мл чистої води на 1 кг ваги» науково-підтверджене першоджерело?
Для початка, тіло людини складається з води приблизно на 60%. Вода – є вітальним компонентом, адже всі біохімічні реакції не можуть проходити без її участі. Отримати воду наш організм може з трьох джерел: з напоями, їжею та власного виробництва (згідно ряду наукових праць, приблизно 700-1000 мл ми отримуємо саме з їжею та ще 200-300 мл – утворюється в ході нашого метаболізму).
Тепер розвінчаємо декілька міфів про напої: у підрахунок випитої кількості води за день беруться абсолютно УСІ напої, а не тільки кількість випитої чистої води, враховуючи також каву та чай, адже кофеїн має дуже низьку діуретичну дію, якої і зовсім немає у тих, хто вживає каву та чай постійно. Щодо продуктів, які містять у своєму складі більше 90% води (кавун, полуниця, салат сійний (латук посівний), огірок, селера, томати тощо), вони можуть стати гарним доповнення раціону та джерелом води.
Головне запитання: скільки потрібно в день пити води? Наш організм має ідеально відточений механізм регуляції водного балансу. Найкраща порада – дослухатися до нього, адже він сам скаже за допомогою відчуття спраги скільки і коли треба випити води. А ще за допомогою кольору сечі, яка при нормальній гідратації організму, має слабко-жовтий колір та не має запаху.
Якщо ж Вас цікавить відповідь у цифрах, The National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine (США) надає відповідь, що рекомендована щоденна середня кількість води (the Recomended Dietary Allowance) (з усіх джерел) для чоловіків – 3.7л, жінок – 2.7л (віком 19-70 років). Проте потреба у рідині може бути збільшена під час фізичної праці, тренувань, лактації, лихоманки, нагріваючого навколишнього середовища, блювання та діареї тощо.
Щодо формули «30 мл чистої води на 1 кг ваги». З «чистою водою» ми вже розібралися: у підрахунок йдуть абсолютно усі напої. Тепер щодо можливого першоджерела: у 1994 році Chernoff R. запропонував такий режим пиття для осіб віком 65-99 років, адже the Recomended Dietary Allowance тоді не було для осіб похилого віку. Відтоді дуже багато науковців почали посилатися на це opinion of Chernoff. Деякі, навіть, встигли спростувати цю думку. Рекомендація «8 склянок води щодня» взагалі не має ніякого наукового підгрунтя, адже для когось – це мало, а когось – багато. Більш того, існує цілий ряд праць, які також спростовують цю рекомендацію.
На останок, хочу додати, що жоден зволожучий крем не зможе замінити раціональний індивідуальний водний режим, адже красу потрібно підтримувати зсередини!
Ксенія Ткачишина,
Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.