Статьи о здоровье

Цистит- запалення стінок сечового міхура, яке призводить до постійного дискомфорту та порушення якості життя. Найчастіш цистит викликаний неспецифічними збудниками , в тому числі і такими, що передаються статевим шляхом. Хворіють переважно жінки ,за рахунок анатомічних особливостей сечовивідної системи, що притаманні жіночому організму. Розповсюдженість циститів досягає до 39%.
 
     Зустрічаються гострі та хронічні цистити. Для цистита характерними ознаками є : часті позиви до сечовипускання та болісність на початку на кінці сечовипускання, у багатьох випадках- відчуття неповного опорожнення сечового міхура, вельми часто бувають домішки крові в сечі.
     В разі відсутності кваліфікованої медичної допомоги цистит призводить до ускладнень, зокрема висхідного однобічного чи двобічного пієлонефриту, що може супроводжуватись загальною слабкістю, підвищенням температури тіла до 40 С. З метою діагностики та лікування цистита, а також запобігання ускладнень необхідно звертатись до лікаря- уролога.Досвідчений лікар уролог перед призначенням лікування спочатку проводить бактеріологічне обстеження (в тому числі бакпосів сечі), щоб визначити збудника та чутливість  мікробів до антибіотиків. Також уролог здійснює ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура. Зазначене обстеження необхідне для встановлення клінічного діагнозу та призначення комплексного лікування.  Необхідно зазначити, що жінки часто вдаються до системної помилки, звертаючись з приводу симптомів циститу до гінеколога. В разі неправильного призначення лікування запальний процес переходить в хронічну форму і при наявності провокуючих факторів ( переохолодження, перегрів, порушення дієти, недотримання вимог особистої гігієни) виникають загострення, іноді до 3-4 разів на місяць. 
     Призначення правильного лікування, з використанням сучасних медичних препаратів, дотриманням відповідної дієти та під наглядом лікаря-уролога позбавить від такої неприємної хвороби, як цистит.