Статьи о здоровье

Епіляція та депіляція. В чому різниця та що краще?
У продовження теми псевдофолікуліту (про те, що це таке, читайте попередню статтю) поговоримо сьогодні про епіляцію, її ефективні різновиди та відмінності від депіляції.
Депіляція – збірний термін для позначення усіх методів штучного видалення волосся БЕЗ пошкодження волосяної цибулини (малодиференційовані клітини якої є джерелом росту волоса), які дають тимчасовий ефект відсутності волосся (найпоширеніша методика – гоління). Відмінною рисою епіляції є те, що це методи штучного видалення волосся З пошкодженням волосяної цибулини і, відповідно, набагато довшим або постійним ефектом відсутності волосся.
 
Якщо Ви маєте постійно рецидивуючий псевдофолікуліт та запропоновані раніше поради щодо гоління вже не допомагають, то потрібно обов’язково розглядати епіляцію як альтернативу депіляції та ефективну профілактику постійному запаленню волосяних фолікулів.
 
Серед різновидів епіляціїї наявні лазерна епіляція, фото- та  електроепіляція, а також ELOS. Варто наголосити, що американське управління продовольства та медикаментів (FDA) заявило, що лише стверджувати про постійне видалення волосся («permanent hair removal»), а не зменшення його кількості («permanent hair reduction»), може тільки електроепіляція. Це означає, що інші різновиди епіляції назавжди зменшать загальну кількість відростаючих волосків на тілі, проте не призведуть до постійного їх видалення.
Електроепіляція (електроліз) – це метод видалення волосся за допомогою невеликої голки-електроду, яка є джерелом постійного (гальванічний електроліз) або високочастотного перемінного (термоліз) електричного струму, або двох одночасно (blend-метод), в результаті розряду якого відбувається, відповідно, хімічний (вилуговування) або термічний опік (коагуляція) волосяної цибулини. Перевагами цього методу є ефективність (для невеликих за площею ділянок може знадобитись лише одна процедура), універсальність (застосовується для усіх фототипів шкіри та на будь-яких ділянках шкіри), швидка реабілітація. Недоліками методу є довга тривалість, а також болючість процедури. Додатково, якщо звернутись не до лікаря-дерматолога, то можливі утворення рубців, гіпо- та гіперпігментних ділянок після процедури, а також занесення інфекції через голку-електрод.
 
Лазерна епіляція – метод видалення волосся за допомогою лазерного випромінювання (світло з великою густиною енергії, однією довжиною хвилі, когерентністю), принципом дії якого є селективний фототермоліз:  пігмент волосся — меланін, здатний поглинати світлові хвилі діапазоном 750—810 нм, у результаті чого світлова енергія перетворюється на теплову, відбувається нагрівання з наступним руйнуванням волосяної цибулини. Перевагами є можливість застосування на будь-якій ділянці (окрім глаз), швидка реабілітація. Недоліками є ефективність лише у світлошкірих з темним волоссям, можливість побічних ефектів у вигляді свербежу, почервоніння, пігментних змін, набряку.
Фотоепіляція (технологія інтенсивного імпульсного світла – IPL) – методика, використовує той самий принцип селективного фототермолізу меланіну у волосяних цибулинах, однак у цьому процесі використовується інтенсивне, некогерентне, видиме світло з довжиною хвилі 400-1200 нм. Маючи широкий спектр, а також різні відсічні фільтри для вибору відповідної довжини хвилі, технологія IPL може разом з епіляцією бути також використана для лікування акне, судинних зірочок, пігментних змін шкіри, фотоомолодження тощо.
ELOS (технологія електрооптичного синергізму – IPL+RF) – методика, яка заснована на взаємодії двух видів енергії: оптичної (IPL або лазер) та радіохвильової (RF). Світлова енергія, яке селективно абсорбується шкірними структурами-мішенями, які містять хромофор (пігмент, такий як меланін, гемоглобін тощо), перетворюється на теплову, в результаті чого згадані структури стають вибірковими провідниками струму. Під дією електромагнітного випромінювання радіохвильового діапазону відбувається термоліз цих мішеней.
 

Ксенія Ткачишина, 

Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог 

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.