Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
Як відомо, сальні залози – придатки шкіри – розміщені в глибоких шарах шкіри по всій її поверхні, крім долонь та підошов. Найбільша їх секреторна активність припадає на ділянку волосистої частини голови, обличчя, грудей. Порушення функції сальних залоз разом зі зміною хімічного складу їх секрету має назву “себорея”, яка виникає
через нераціональний догляд за шкірою цих ділянок, надлишок чоловічих статевих гормонів та метаболічних порушень. Патологічні зміни шкіри при себореї залежать від періоду життя: у новонароджених – це гнейс, у пубертатний період – акне (прояв жирної себореї), у зрілому віці – себорейний дерматит (СД) (прояв сухої себореї).
Певне етіологічне значення у розвитку СД має рід грибів Malassezia, які знаходяться зі шкірою у коменсальних відносинах (отримують їжу (секрет сальних залоз) від організму людини, не надаючи йому ніяких переваг та не завдаючи шкоди). Але за певних умов – таких, як гіперфункція сальних залоз шкіри, прийом деяких лікарських препаратів, емоційний стрес, недосип, нераціональне харчування (алкоголь, смажена, жирна їжа), порушення цілісності епідермального бар’єру (неправильно підібраний гребінь для волосся, механічне пошкодження нігтями) – може відбуватися підвищення ліпофільних властивостей цих грибів, що супроводжується посиленням їх патогенності для організму людини. При цьому змінюється склад шкірного сала, розвивається запальна реакція шкіри, відбувається порушення дозрівання клітин епідермісу: клітини нижнього шару – базальні кератиноцити – сягають зовнішнього рогового шару за 5-14 днів (у нормі – за 25-30 днів), за цей час вони повністю не втрачають воду, склеюються і злущуються у вигляді помітних жовтувато-білих пластівців, які й називають лупою.
СД і лупа є одним дерматологічним захворюванням, з різницею лише у локалізації та тяжкості. Лупа обмежена тільки шкірою волосистої частини голови, проявляє себе свербежем, лущенням шкіри без видимого чітко окресленого запалення. СД вражає поруч зі на шкірою волосистої частини голови також і обличчя, ретро-аурікулярну ділянку та верхню частину грудної клітки, викликаючи лущення, запалення та свербіж, а також може мати виражене почервоніння шкіри.
Відповідно, задля ефективного лікування лупи та СД необхідна, перш за все, модифікація Вашого способу життя: раціональне харчування, регулярний та здоровий сон, правильно підібраний догляд за шкірою, відмова від шкідливих звичок, припинення використання лаку та гелю для волосся! Лупа гарно реагує на більш часте миття волосся та на більше вспінювання шампуню. Засоби, що містять у своєму складі саліцилову кислоту, дьоготь, селен, сірку або цинк, є ефективними для лікування лупи, можуть чергуватися з повсякденним шампунем. Якщо у Вас вже є прояви СД (поява запалення), то необхідно обов’язково звернуся до лікаря-дерматолога!!!
Ксенія Ткачишина,
Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.