Статьи о здоровье

Про себорейний дерматит, або як позбутися лупи?

Як відомо, сальні залози – придатки шкіри – розміщені в глибоких шарах шкіри по всій її поверхні, крім долонь та підошов. Найбільша їх секреторна активність припадає на ділянку волосистої частини голови, обличчя, грудей. Порушення функції сальних залоз разом зі зміною хімічного складу їх секрету має назву “себорея”, яка виникає

через нераціональний догляд за шкірою цих ділянок, надлишок чоловічих статевих гормонів та метаболічних порушень.  Патологічні зміни шкіри при себореї залежать від періоду життя: у новонароджених – це гнейс, у пубертатний період – акне (прояв жирної себореї), у зрілому віці – себорейний дерматит (СД) (прояв сухої себореї).

Певне етіологічне значення у розвитку СД має рід грибів Malassezia, які знаходяться зі шкірою у коменсальних відносинах (отримують їжу (секрет сальних залоз) від організму людини, не надаючи йому ніяких переваг та не завдаючи шкоди). Але за певних умов – таких, як гіперфункція сальних залоз шкіри, прийом деяких лікарських препаратів, емоційний стрес, недосип, нераціональне харчування (алкоголь, смажена, жирна їжа), порушення цілісності епідермального бар’єру (неправильно підібраний гребінь для волосся, механічне пошкодження нігтями) – може відбуватися підвищення ліпофільних властивостей цих грибів, що супроводжується посиленням їх патогенності для організму людини. При цьому змінюється склад шкірного сала, розвивається запальна реакція шкіри, відбувається порушення дозрівання клітин епідермісу: клітини нижнього шару – базальні кератиноцити – сягають зовнішнього рогового шару за 5-14 днів (у нормі – за 25-30 днів), за цей час вони повністю не втрачають воду, склеюються і злущуються у вигляді помітних жовтувато-білих пластівців, які й називають лупою. 

СД і лупа є одним дерматологічним захворюванням, з різницею лише у локалізації та тяжкості. Лупа обмежена тільки шкірою волосистої частини голови, проявляє себе свербежем, лущенням шкіри без видимого чітко окресленого запалення. СД вражає поруч зі на шкірою волосистої частини голови також і обличчя, ретро-аурікулярну ділянку та верхню частину грудної клітки, викликаючи лущення, запалення та свербіж, а також може мати виражене почервоніння шкіри. 

Відповідно, задля ефективного лікування лупи та СД необхідна, перш за все, модифікація Вашого способу життя: раціональне харчування, регулярний та здоровий сон, правильно підібраний догляд за шкірою, відмова від шкідливих звичок, припинення використання лаку та гелю для волосся! Лупа гарно реагує на більш часте миття волосся та на більше вспінювання шампуню. Засоби, що містять у своєму складі саліцилову кислоту, дьоготь, селен, сірку або цинк, є ефективними для лікування лупи, можуть чергуватися з повсякденним шампунем. Якщо у Вас вже є прояви СД (поява запалення), то необхідно обов’язково звернуся до лікаря-дерматолога!!!

 

Ксенія Ткачишина, 

Лікар-інтерн дерматовенеролог, косметолог

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.


Обсудить эту статью на форуме (1 ответов).

Ivanhub аватар
Ivanhub ответил в теме #310 14 окт 2021 12:52
Иногда очень клевые взаимоотношения с отличным сексом со периодом утрачивают свою новизну. Живете вы вместе, или не живете, рутина и привыкание сделают интимную жизнь типичной, а иногда и не приносящей должного удовольствия. Это не значит, что вы разлюбили, а значит, что нужно изменить что-то. И это совершенно естественно, если не приносит сильного дискомфорта кому-то одному.
Но даже рутина в любовной жизни не повод отказаться от удовольствия, или сменить партнера. Сексуальная жизнь предполагает разнообразия и экспериментов. Для начала обратите внимание на себя и уделите немного времени своему физическому и духовному здоровью:
-полноценный режим сна
-спорт
-прикупите себе немножко сексуального белья
-сходите к врачу.
-пересмотрите употребленные лекарства
-терпение. Хороший секс - блюдо, которое нужно готовить.
Если все показатели в норме, означает новизна секса утрачена и требует перемен. Для разнообразной половой жизни, как и для отношений нужна работа.
Работники сайта dosug-rus.net подчеркнули несколько рекомендаций, которые переменяют вашу половую жизнь:
1. Поработайте со своей чувственностью.
2. Стоп стеснению
3. Ролевые игры.
4. Инициатива.
5. Сексуальные игрушки
6. Новое место для секса.
7. Поцелуи.
8. Совместный
9. Разговаривайте.
10. Разговоры со специалистами
Как говорят основные специалисты нашего сайта <a href=https://dosug-rus.net/novye-cheremushki>проститутки новые черемушки</a> : в любой проблеме основное - обоюдное хотение партнеров. Если вам что-то не подходит, и вы размышляете, что у вас кризис в отношениях, а любовник думает что все хорошо - пора пообщаться. О сексе, как не странно, многие наши посетители приходят за этими разговорами к нам и к нашим коллегам путанам, в связи с этим парам можно и нужно говорить в открытую об этом . Как правило полное разумение и доверие может привести к качественному сексу, наполняющему энергией.