Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
Шкіра – це важливий захисний бар’єр нашого організму! Зовнішній екологічний стрес здатен зменшувати ефективність, а іноді й повністю пригнічувати роботу її захисних механізмів, що призводить до непривабливого передчасного старіння, передраків та ракових захворювань.
Озброєна наша шкіра складною мережею антиоксидантів та антиоксидантних ферментів, які вишукано борються із оксидативним стресом – окисленням клітин нашого організму (особливо таких її структур як ліпіди, ДНК, протеїни) реактивними формами кисню, які виникають під дією ультрафіолету та забруднення повітря ззовні летючими поліциклічними ароматичними вуглеводнями від заводів та транспорту, в приміщенні – тютюнового диму, диму від свічок, дров та приготування їжі на неочищеному паливі.
Останнім часом, враховуючи рівень забруднення повітря в декількох містах України, почастішали на просторах інтернету пости із порадами щодо використання кремів з антиоксидантами (вітаміни С та Е, поліфеноли зеленого чаю) та ретиноїдами. Поради, дійсно, гарні, якщо забути про декілька наступних фактів:
Антиоксиданти - це лабільні молекули, які ефективно працюють всередині клітини. А крема ми наносимо на поверхню шкіри!
Естерифіковані похідні речовини (як вітамін С-аскорбіл-6-пальмітат або аскорбілфосфат магнію та ацетат вітаміну Е або сукцинат естер) є стабільними, але дуже мінімально метаболізуються шкірою до активної аскорбінової кислоти та α-токоферолу.
Естери вітаміну С не поглинаються шкірою = не потрапляють всередину клітин.
Проведені в світі дослідження повідомляють, що місцеві антиоксиданти є ефективними тільки проти гострого ультрафіолетового ураження, однак їх ефективність проти хронічного ультрафіолетового ураження все ще незрозуміла, не говорячи вже про те, що ефективність їх застосування проти забрудненого повітря взагалі не досліджувалась.
Відсутні контрольовані клінічні дослідження, які здатні привести антиоксидантні форми до конкретних стандартів, що підтверджують їх ефективність проти старіння (наприклад, як SPF у випадку фотофільтрів).
“Краса зсередини” завдяки харчуванню, може бути ефективнішою, ніж місцеве застосування кремів! Адже будь-які речовини при місцевому застосуванні повинні спочатку проникнути через епідермальний бар'єр, що, як ми вже з'ясували, вітамінам С та Е важко зробити. Тому функції глибшого дермального шару найкраще підтримуються речовинами, що надходять через кров. Дієтичні антиоксиданти відіграють основну роль у захисті від оксидативного стресу. Багато досліджень показали, що антиоксиданти, що походять з натуральних продуктів, особливо ефективні в захисті шкіри від фотостаріння та підвищують здатність шкіри утилізувати вільні радикали.
Тому наразі активно налягаємо на продукти, які містять у своєму складі β-каротин (морква, гарбуз, лохина), лікопен (помідори, кавун, гострий червоний перець), астаксантин (лосось), лютеїн (броколі, шпинат), проантоціанідини (кісточки винограду), резвератрол (шкірка червоного винограду), катехіни (білий та зелений чай). Також корисними будуть силібінін (у вигляді БАДів) та 100 мг на день аскробінової кислоти (перед застосуванням обов'язково порадьтеся з лікарем)! А також не слід забувати, що кожна поживна речовина має свою рекомендовану щоденну середню кількість (the Recomended Dietary Allowance), тому налагаємо на продукти без фанатизму!
Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.