Main Menu
Мы решим Ваши проблемы!
(068) 162-000-7
(050) 162-000-5
Продовжуючи тему наслідків стійкого та довготривалого покриття нігтів, сьогодні мова піде про алергічний контактний дерматит – запалення шкіри у відповідь на контакт з наявними у складі гель-лаку (більше 90%), ідентифікованими як алергени акрилатами та метакрилатами (далі – (мет)акрилатами).
(Мет)акрилати – велика група хімічно-реактивних мономерів, які під впливом УФ-випромінювання (або спотанно) полімеризуються з утворенням інтерних речовин (пластику). Вони також входять до складу адгезивів (акрилові герметики, клеї), пластмас, текстилю, стоматологічних та ортопедичних матеріалів (кістковий цемент), деяких перев'язувальних матеріалів (Mepilex® Border).
Якщо раніше професійна контактна алергія, спричинена (мет)акрилатами, була більш поширеною серед стоматологів, то з набуттям великої популярності серед послуг beauty-індустрії покриття гель-лаком стало однією з найчастіших причин алергічного контакного дерматиту, як серед майстрів манікюру, так і серед їх клієнтів. Масла у вогонь підливає той факт, що всі матеріали та обладняння для покриття знаходяться у вільному доступі для придбання, а тому і непрофесійне домашнє, надто часте (більше 1-го разу у 2-3 тижні) самопокриття гель-лаком збільшує ризик виникнення ускладнень та спряє поширенню проблеми.
Через великий ступінь перехресної алергічної реактивності, сенсибілізація до одного типу мономера з великою вірогідністю може дати реакцію на інші (мет)акрилатні мономери. Простими словами, якщо у Вас вже наявна алергія на гель-лак, то обов'язково про це потрібно повідомити Вашого стоматолога, завжди переглядати склад адгезивів (клей для нарощування вій також враховується!), одягу, пластикових виробів та обов’язково зробити patch-тестування задля остаточного підтвердження діагнозу!
Серед клінічних проявів алергічного контактного дерматиту наявні екзематозні зміни шкіри навколо нігтів, болючі тріщини подушечків пальців (“pulpitis”), інколи – оніміння пальців, а також позанігтьові прояви – алергічне запалення шкіри повік, шиї, губ, геніталій (переважно через аерогенне та контакте поширення недополімеризованих (мет)акрилатів). Час між першим застосуванням гель-лаку та появою симптомів коливається у межах від 1 до 12 місяців, а можливо – і декілька років застосування!
Отже, ще одне підтвердження, що будь-яка краса вимагає жертв! Якщо Ви все ж таки хочете піти на ці жертви, то ось декілька порад у якості профілактики:
1. Завжди уникайте контакту гель-лаку зі шкірою;
2. Якщо вже контакт зі шкірою стався, потрібно негайно видалити гель-лак розчином для зняття перед тим, як він застигне у лампі;
3. Через те, що (мет)акрилати можуть проникати крізь рукавички, такі заходи безпеки майстрів, як подвійна рукавичка у випадку латексу та використання нітрилових рукавичок можуть забезпечити захист до 60 хв.;
4. Звичайно, не треба нехтувати правильною технікою зняття рукавичок, а також тримання робочих поверхонь у чистоті від (мет)акрилатів;
5. Важливо завжди перевіряти УФ-лампи та регулярно змінювати лампочки, а також дотримуватися рекомендованого часу затвердіння.
Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог
Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!
Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:
(044) 486-28-17, (044) 486-28-88, (044) 486-59-51, (044) 501-25-97.