Статьи о здоровье

Як мати гладеньку шкіру? Все про keratosis pilaris (гусячу шкіру)

Потовщення рогового шару епідермісу – гіперкератоз – може вражати людей будь-якої статі, віку, етнічної/расової групи. Суха, шорстка, потріскана або “гусяча” шкіра є візитною карткою таких шкірних захворювань як вульгарний іхтіоз, ксероз, тріщини на п’ятах, фолікулярний кератоз. Багато людей, які страждають на ці захворювання можуть навіть і не здогадуватись, що цей стан шкіри має визначений медичний термін, або що це піддається лікуванню у дерматолога.

Як мати гладеньку шкіру? Все про keratosis pilaris (гусячу шкіру)

Одна з найпоширеніших та хронічних форм гіперкератозу шкіри є фолікулярний кератоз (keratosis pilaris), на який страждає близько 40% населення земної кулі. Це генетично обумовлене надлишкове утворення кератину (білок з якого складаються рогові луски) в клітинах епідермісу навколо усть волосяних фолікулів. Окремі фолікулярні випирання викликаються також волоссям, яке не в змозі досягти поверхні через утворену пастку - «кератинову пробку». Часто виникає легка еритема навколо волосяних фолікулів, що свідчить про запальний їх стан. 

Клінічно фолікулярний кератоз проявляє себе грубою текстурою шкіри з маленькими, кольору шкіри випинаннями (зовнішній вигляд – гусячої шкіри або наждачного паперу), які, окрім спорадичного зуду, ніяк не турбують. Частіше вражаються ділянки сухої шкіри: зовнішня частина плечей та стегон, сідниці, інколи – щоки. Зазвичай стан погіршується взимку, коли зменшується вологість повітря та коли шкіра має тенденцію бути більш сухою, з поліпшенням симптомів у літні місяці. 

Фолікулярний кератоз – це, загалом, керований доброякісний, але невиліковний стан шкіри. Симптоми повинні зменшуватися із віком, проте - не завжди. Відповідно, менеджмент цього захворювання, для якого доступно безліч опцій, має бути безперервним. Багато пацієнтів мають дуже гарне поліпшення після застосування лише одного регулярного догляду за шкірою.

Навіть дотримання деяких наступних простих речей може значно поліпшити текстуру та вигляд вашої шкіри, зробити її більш м’якою та зволоженою: 

  • . Використовуйте засоби, що делікатно очищують шкіру
  • . Не здирайте нерівності шкіри та не дряпайте її на уражених ділянках
  • . Віддайте перевагу душу над ванною
  • . Скоротіть свій час водних процедур
  • . Використовуйте теплу воду для душа, а не гарячу
  • . Застосовуйте засоби для душа, які містять олії у своєму складі
  • . Щодня щедро використовуйте зволожуючі засоби для шкіри
  • . Зволожуйте повітря у вашому будинку
  • . Дотримуйтесь раціонального індивідуального водного режиму пиття! 

Різноманітні медикаментозні креми також можуть допомогти зняти симптоми. Креми, які містять інгредієнти, такі як ретиноїди, сечовина, АНА-кислоти (особливо молочна), саліцилова кислота допомагають розщеплювати надлишок кератину та видаляти надлишок рогових лусок.

Ксенія Ткачишина, лікар-дерматовенеролог, косметолог 

Не откладывайте Ваше здоровье "на потом"!

Звоните прямо сейчас, чтобы записаться на консультацию к хорошему специалисту в Киеве:

(044) 486-28-17(044) 486-28-88(044) 486-59-51(044) 501-25-97.